Ağda

Sir ağda tüye yapıştığı gibi uygulanan bölgedeki deriye de  yapışmaktadır ve tüyden kurtulma esnasında deri üzerindeki en üst tabakayı da almaktadır. Bu nedenle kullanmış olduğumuz sir ağda, pudralı olduğu gibi uygulamadan önce ekstra pudralama ile işe başlanır. Akabinde size özel tek kullanımlık kartuş ile ağda sürülür ve çekilir.

Ağda işlemi bittikten sonra reçine bazlı sir ağdayı  ( kalan ) temizlemek için temizleme yağı sürülür ve havlu kağıt ile silinir. Ardından uygulama yapılan bölgeyi rehabilete etmek için özel losyon sürülür ve vücudun emmesi beklenir ve son olarak antibakteriyel özellikli medikal ürünle pudralama yapılır.

Kıl kökleri vücudunuzdan ayrılırken içinde bulundukları yuvanın genişlemesine sebebiyet verir ve bu genişleme ; uygulanan kişinin organik yapısına göre 6 – 8 -12  saat arasında tekrar kapanır. Bu esnada karşılaşılan bakteri, virüs vs.gibi etkenler nedeniyle sivilcelenme olmaması için antibakteriyel pudralama işlemini yapmaktayız. Ayrıca sir ağda sonrası duş alımının da en erken 6 – 8 saat sonrası olması çok önemlidir.

AĞDA HİZMETLERİMİZ 

Sırt Bölgesi;  ense, omuz, omuz başları dahil olmak üzere kemer hizasına kadar olan bölgeyi kapsar.

Göğüs Bölgesi ; boyun dahil olmak üzere göbek deliğinin dört parmak altına kadar olan bölgeyi kapsamaktadır. 

Kol Bölgesi ; omuz başlarından itibaren eller dahil olmak üzere her iki kola uygulanır.

Koltuk Altı Bölgesi ; Kişisel hijyenin en önemli bölgelerinden biri olan koltuk altı bölgesi ağda işlemi ile temizlendiğinde daha uzun süre tüysüz kalmaktadır. Terleme problemini aza indiren ağda işlemi tüm cilt tipleri için uygundur.

Bacak Bölgesi; kasık bölgesinden ayaklar dahil olmak üzere

tüm bacak için uygulanır. 

Genital Arka Bölgesi ; kalça yuvarlağı ve anüs çevresi sir ağda ile kıllardan kurtulma işlemidir.

Özellikle ” Kıl Dönmesi” problemi yaşayanlar için kozmetik yönünden daha çok medikal yönü ön plandadır. Söz konusu bölgenin daha uzun süre kılsız kalmasını sağlaması ve kılların kökünden alınması Kıl Dönmesi rahatsızlığının tekrar etmesini engeller ve kişinin yaşam kalitesini artırır.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *