Ağda

Sir ağda tüye yapıştığı gibi uygulanan bölgedeki deriye de  yapışmaktadır ve tüyden kurtulma esnasında deri üzerindeki en üst tabakayı da almaktadır. Bu nedenle kullanmış olduğumuz sir ağda pudralı olduğu gibi uygulamadan önce ekstra pudralama ile işe başlanır. Akabinde size özel tek kullanımlık kartuş ile ağda sürülür ve çekilir.

Ağda işlemi bittikten sonra reçine bazlı sir ağdayı  ( kalan ) temizlemek için temizleme yağı sürülür ve havlu kağıt ile silinir. Ardından uygulama yapılan bölgeyi rehabilete etmek için özel losyon sürülür ve vücudun emmesi beklenir ve son olarak antibakteriyel özellikli medikal ürünle pudralama yapılır.

Kıl kökleri vücudunuzdan ayrılırken içinde bulundukları yuvanın genişlemesine sebebiyet verir ve bu genişleme ; uygulanan kişinin organik yapısına göre 6 – 8 -12  saat arasında tekrar kapanır. Bu esnada karşılaşılan bakteri, virüs vs.gibi etkenler nedeniyle sivilcelenme olmaması için antibakteriyel pudralama işlemini yapmaktayız. Ayrıca sir ağda sonrası duş alımının da en erken 6 – 8 saat sonrası olması çok önemlidir.

Write a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *